Sistina Oftalmologija Svjetlost Klinika
Sistina Oftalmologija

Новости

Летен попуст на ласерска корекција на диоптрија

Сонце, лето, плажа. Многу убавини околу нас кои вреди да се видат како што им доликува! Летен попуст на ласерската корекција на диоптрија, 450 евра од око. Закажете преглед за ласерска корекција до 31.07.2018 и добијте 50% попуст и на прегледот. Ние ви овозможивме, ваше е да резервирате термин 🙂 Нека очилата за сонце бидат единствените очила со кои ќе гледате ова лето!

Вид веднаш; одложено плаќање.

Сите интервенции кои се вршат во „Систина Офталмологија“ вклучувајќи ги и ласерската корекција на диоптрија, имплантација на леќи, операција на катаракта, имате можност да ги плаќате до 24 рати без камата!

Овој олеснителен начин на плаќање е овозможен преку УниБанка. Аплицирањето се врши многу брзо и едноставно. Вие сте VIP клиент и одобрувањето го добивате за 30 минути.

Условите кои треба да ги искористите се:

 • Вработени на определено време минимум 6 месеци
 • Пензионери без оглед дали се со пензија во УНИБанка
 • Старосна граница за сите клиенти: 18-70 години (вклучително и отплатата на кредитот)
 • Минимум нето плата/пензија: 9.000,00 ден
 • Месечни обврски по ануитети за кредити: да не е поголемо од 50%

За дополнителни информации, контактирајте го нашиот Call Centar: +389 2 3097 000; +389 70 351 008 или обратете се во најблиската експозитура на УНИБанка во вашиот град.

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ДОКТОР

Поради проширување на својот тим, специјализираната офталмолошка клиника „Систина Офталмологија“ Скопје, објавува оглас за вработување на:

ДОКТОР

Потребни квалификации:

 • Завршен Медицински факултет
 • Постигнат просек над 8
 • Положен државен испит
 • Интерес за специјализација по офталмологија
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Познавање на албански јазик ќе се смета за предност

Профил на личност:

 • Организираност и одговорност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Професионалионален и љубезен однос кон пациентите
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика, на следната email адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со задолжителна назнака “За оглас за Доктор”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!